Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Kuivižu jahtklubā atklās burāšanas sporta muzeju

  4/1/2014

  iesūtīts: 2011.06.20 11:53

  Sestdien, 18. jūnijā, pulksten 12, Kuivižu jahtklubā, Salacgrīvā tiks atklāts jaunizveidotais Jevgēņija Kanska vārdā nosauktais burāšanas sporta muzejs. Sākotnējo muzeja krājumu veidos burāšanas sporta vēstures materiāli, godalgas, medaļas un diplomi no J. Kanska ģimenes arhīva, kas pirmo reizi plašākai sabiedrībai tika parādīts 2007. gadā – piemiņas izstādē "Burātājam Jevgēņijam Kanskim 100" Rīgā, Melngalvju namā. Līdz ar muzeja izveidošanu šīs nenovērtējamās burāšanas sporta vēstures liecības iemantos pastāvīgu vietu un pieejamību sabiedrībai.

  Burāšanas sports ir viens no retajiem karaliski cēlajiem sporta veidiem, ar ko Latvijā veiksmīgā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ ir iespējams nodarboties gan ziemā, gan vasarā. 20. gadsimtā, neskatoties uz varu un iekārtu maiņām, burāšanas sports Latvijā ir bijis ļoti attīstīts. Līdz šim daudzi no pieredzējušajiem burātājiem savu ģimeņu arhīvos ir krājuši un glabājuši dažādas vēstures liecības par sasniegumiem un piedzīvojumiem uz ūdens vai ledus. Tagad muzejs būs iespēja ikvienam šos arhīvus "iznest gaismā". Papildinot un pilnveidojot muzeja krājumu, tiks popularizēts burāšanas sports, un par vēsturisku īstenību kļūs daudzi nostāsti, kas līdz šim dzīvojuši tikai ļaužu valodās.
   
  Rīgas Līča regate
  Jevgēņija Kanska vārdā nosauktā burāšanas sporta muzeja atklāšana notiks Rīgas Līča regates ietvaros, kurā tiek izcīnīts arī Jevgēņija Kanska ceļojošais kauss. Regates starts tiks dots 17. jūnijā, pulksten 12, Daugavā, Rīgas pasažieru ostas rajonā. Tālāk sacensību dalībnieki ar jūras jahtām burās uz Salacgrīvu un 18. jūnijā pēc muzeja atklāšanas tiks doti starti salīdzinoši īsākām distancēm netālu no Kuivižu jahtkluba. 
   
  Jevgēņija Kanska ceļojošais kauss
  Atbilstoši sacensību nolikumam Jevgēņija Kanska gadskārtējo ceļojošo balvu – sudraba kausu, kas tika izcīnīts tālajā 1938. gadā Nidas regatē ar jahtu "Amata", – iegūs Rīgas Līčas regates garākā brauciena uzvarētāju jahta. Lai ceļojošos kausu iegūtu savā īpašumā, jahtai šajās sacensībās ir jābūt ātrākajai trīs gadus pēc kārtas. Pārējā laikā sudraba balva ar tajā iegravētiem uzvarētāju jahtu nosaukumiem glabājas Jūras sacīkšu jahtu asociācijas birojā.
   
  Jevgēņijs Kanskis

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit