Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Burāšanas skola bērniem Andrejsalā

  Sākoties nākamajai burāšanas sezonai, Pilsētas jahtklubs no 2010. gada maija plāno sākt zēģelēšanas iemaņu apmācību bērniem no desmit gadu vecuma. Šim nolūkam jahtklubs ir ieguvis vairākas Cadet un Luč klases jahtas. Pilsētas jahtklubs sāks audzēkņu uzņemšanu Bērnu burāšanas skolā jau nākamā gada martā. | 3/31/2014

  Teorētiskās un praktiskās nodarbības risināsies līdztekus. „Bērni vienmēr grib notvert reālo sajūtu – izjust, kā tā laiva kustas īstos ūdeņos. Ar sēdēšanu klasē būtu par maz,” skaidro biedrības Pilsētas jahtklubs komandors Jānis Grīslis, pieredzējis jaunsargu burāšanas komandas treneris. Pilsētas jahtklubam ir iespēja uzņemt burāšanas skolā līdz 40 bērnu un pusaudžu.  

  Nodarbības notiks grupās – pa 10 bērniem katrā, savukārt grupu nodarbību laiki tiks plānoti atbilstīgi vecāku ierosinājumiem. Rūpējoties par mazo jūrnieku drošību, Pilsētas jahtklubs nodrošinās Bērnu burāšanas skolu ar glābšanas vestēm. Nodarbības vadīs pieredzējuši burāšanas instruktori. Jāpiebilst, ka vecākiem būs iespēja vērot savu atvašu nodarbības tiešā redzamībā Pilsētas jahtkluba teritorijā, kas ir pievilcīga ar tuvo attālumu līdz pilsētas centram un ērtu autostāvvietu. Pilsētas jahtkluba pārstāvji paredz, ka nākotnē bērnu burāšanas skolas audzēkņi pēc zēģelēšanas iemaņu apgūšanas ar jahtkluba jahtām varēs piedalīties arī burāšanas sacensībās – regatēs.

  Praktiskās nodarbības notiks Eksportostas līcī un Daugavā pie Andrejsalas. Jahtu izmēri pieļauj iespējas mazajiem burātājiem doties arī akvatorijā starp Akmens un Vanšu tiltu, tāpēc nākamvasar Rīgas panorāmu darīs košāku vēl vairāk buru nekā citugad.
   
  "Pilsētas jahtkluba" komandors Jānis Grīslis apskata iegūto "Cadet" klases jahtu.„Lai Bērnu burāšanas skola varētu pastāvēt ilgtermiņā, Pilsētas jahtklubs būs atsaucīgs sadarbībai ar uzņēmumiem, kas būtu ieinteresēti piedāvāt finansiālu un cita veida atbalstu šim projektam. Ieguvēji būs kā bērni, tā arī burāšana kā sports un veselīga atpūta kopumā. Viens no atbalsta veidiem varētu būt ilgtermiņa šefības uzņemšanās pār noteiktu bērnu jahtu un mazo jūrnieku komandu – protams, katras jahtas atbalstītāja reklāma tiktu izvietota kā uz jahtas korpusa, tā arī uz burām. Pievilcīgi ir tas, ka mazo jahtu komandu atbalsta izdevumi potenciālajiem sponsoriem ir salīdzinoši nelieli, tomēr šāds atbalsts ir nenovērtējams, ja ņemam vērā, ka vismaz 40 bērniem un pusaudžiem viņu brīvais laiks būtu aizpildīts ar sportiskām un ļoti veselīgām aktivitātēm,” norāda komandors J. Grīslis.  

  Jaunrīgas attīstības uzņēmuma Andrejsalā radītā bāze ērtai burātāju un jahtu mājvietai Eksporta līča apkaimē, kā arī labvēlīgā attieksme un atbalsts līdzšinējām burātāju aktivitātēm ir veicinājusi biedrības Pilsētas jahtklubs nodibināšanos Andrejsalā. Pilsētas jahtklubs ir izrādījis cieņu savai mājvietai, par biedrības galveno simbolu izraugoties Svētā Andreja krustu, kas redzams uz kluba karoga un vimpeļa. Biedrības paspārnē veidotā Bērnu burāšanas skola savukārt radīs vietu bērnu un jauniešu aktivitātēm Andrejsalā, kas būs uzraudzītas un organizētas kā no kluba biedru, tā arī no bērnu vecāku puses. Svarīgi apzināties, ka mazie jūrnieki apgūs ne tikai specifiskas sporta iemaņas, bet arī iegūs sapratni par burātāju kultūru, ētiku un tradīcijām, kas Latvijā pēdējo gadu desmitu laikā bijušas atstātas novārtā,” teic biedrības valdes loceklis Didzis Zīraps.

  Pilsētas jahtkluba Bērnu burāšanas skola laipni aicina vecākus līdz 2010. gada maijam pieteikt bērnus nodarbībām jaunajā sezonā pa e-pastu vai pa tālruni 29196943!

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit