Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Jauni noteikumi mazizmēra motorizēto kuģošanas līdzekļu un jahtu drošībai

  Informācija no Latvijas jūras Administrācijas žurnāla JŪRNIEKS 2008. gada ceturtā numura. | 3/31/2014

  25. martā valdībā atbalstīti noteikumi par atpūtas kuģu drošību, kas definē drošības prasības kuģiem, ko reģistrē Latvijas Jūras administrācijas (JA) Kuģu reģistrā (KR) (buru jahtām un motorizētiem atpūtas kuģiem, kas garāki par 12 metriem).

  Noteikumi nosaka šādu atpūtas kuģu apskašu veikšanas kārtību. Apskati veic JA Kuģošanas drošības inspekcija (KDI).

  Ja atpūtas kuģis tiek izmantots komercijai, tam jāveic sākotnējā apskate un periodiskās apskates reizi divos gados. Ja atpūtas kuģis tiek izmantots tikai personiskām vajadzībām, apskate jāveic pirms reģistrācijas, un turpmāk par kuģa drošību atbildību pilnībā uzņemas tā īpašnieks.

  Noteikumi nosaka konstrukcijas un noturības normas, kas tiek pārbaudītas atpūtas kuģiem. Taču, ja kuģis būvēts atbilstoši ES direktīvu prasībām, ko apliecina atbilstošs sertifikāts, tad KDI kontrolē tikai kuģa drošības aprīkojumu. Noteikumi nosaka prasības kuģa glābšanas, ugunsdrošības, radio un navigācijas aprīkojumam, kā arī citas prasības, kas jāievēro, lai atpūtas kuģis tiktu atzīts par satiksmei drošu.

  Pašlaik vēl Latvijas likumdošanā nav nodefinētas prasības KR reģistrēto jahtu vadītājiem, taču Starptautiskā konvencija par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu (STCW konvencija) noteic, ka jahtas, kas tiek izmantotas komerciāliem mērķiem, drīkst vadīt jūrnieki, kas sertificēti atbilstoši STCW prasībām.

  Vienlaikus valdībā pieņemti noteikumi, kas paredz, ka turpmāk, pirmo reizi reģistrējot Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) mazizmēra motorizētos kuģošanas līdzekļus, tos vajadzēs uzrādīt numuru salīdzināšanai.

  CSDD tiek reģistrēti mazizmēra motorizētie kuģošanas līdzekļi – ūdensmotocikli, kuteri un motorlaivas, kuru garums nepārsniedz 12 metrus. Buru jahtas un motorizētie atpūtas kuģi, kas garāki par 12 metriem, tiek reģistrēti JA KR.

  Turpmāk arī būs iespējams CSDD reģistrēt atsevišķi tikai kuģošanas līdzekļa uzkarināmo motoru, saņemot izziņu par motora piederību – nereti viens motors tiek lietots vairākām laivām.

  Dotā informācija oriģinālā aplūkojama 
  - Latvijas jūras Administrācijas 
  - žurnāla JŪRNIEKS 
  - 2008. gada ceturtā numurā.

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit