Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  2007. gada Rīgas burāšanas sezonas noslēguma regate Daugavā

  Šīs vasaras burāšanas sezona izskanēs ar tradicionālo sezonas slēgšanas regati Daugavā. Starts tiks dots Daugavā sestdien, 22. septembrī plkst. 12.00 pie Rīgas Pasažieru ostas, un jahtu sacensības varēs vērot no Andrejsalas, Ķīpsalas un Vanša tilta. | 3/26/2014

  2007.gada vasara burātājiem ir bijusi ļoti intensīva - ir pieaudzis gan jahtu un to komandu, gan arī burāšanas sacensību skaits. Sezonas atklāšanas regatē Ūdens festivāla  „ Andrejsala 2007” ietvaros piedalījās 43 jahtas, kas Latvijā ir ievērojams skaits. Tiek prognozēts, ka arī burāšanas sezonas noslēguma regatē dalībnieku atsaucība būs tikpat liela.

  Šovasar ir notikušas vairākas ievērojamas burāšanas sacensības. Visnozīmīgākā no tām - jūlijā notikušais Latvijas jūras burāšanas čempionāts Lexus 2007, kur Latvijas un ārvalstu burātāji sacentās vairākās distancēs. Regates dalībnieki sacensību pirmajā dienā mēroja ceļu līdz Salacgrīvai, bet galamērķis bija Pērnava, kur kopvērtējumā galveno balvu – jaunu spinakera buru -ieguva katamarāns „Wiki”. Savukārt jūlijā Trīsstūra regates galveno balvu ieguvēji ir: A klasē - „Galaxy”, B klasē - „Ra”, C klasē - „Abava”. Augusta beigās Rīgā notikušajā burāšanas čempionātā A klasē pirmo vietu izcīnīja „Siriuss” un „Mamma”, B klasē - „Ra”, C klasē - „Beauty”.

  Šogad pirmo reizi starts tika dots arī jaunai Rīgas regatei „Rudens kauss”, kuras noslēguma posms norisinājās iepriekšējā nedēļas nogalē par spīti stipram un brāzmainam vējam. Regates uzvarētāji A klasē - „Mamma”, B klasē - „Ra” un C klasē „Veronika”.

  Uz vasaras noslēguma regati ir aicinātas visas jahtu komandas. Galvenais vadmotīvs ir ne tikai sacensību gars, bet arī prieks un iespēja kopīgi atcerēties piedzīvojumiem bagātās burāšanas sezonas spilgtākos mirkļus un jau plānot 2008.gada sezonu. Sacensību norise tiks filmēta, un uzfilmēto materiālu varēs apskatīt uzreiz pēc regates Andrejostas jahtklubā, kur notiks dalībnieku apbalvošana. Balvas pasniegs Rīgas domes un kompānijas „Sony” pārstāvji. Pirms garās ziemas burātājus sagaida jautrs noslēguma vakars ar džeza mūziku, dejām un vasaras foto apskatu.

  Regati organizē: Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta Sporta pārvalde (RDSP), Andrejostas jahtklubs, Latvijas Daudzkorpusu jahtu asociācija (LDJA).

  Regates atbalstītāji: „Sony”  un „Cido”.

  Iepriekšēja pieteikšanās mediju pārstāvjiem un papildu informācija: Laine Zemīte, tālr.: 29164067
   

  Rīgas pilsētas 2007.gada sezonas slēgšanas sacensības burāšanā Regates nolikums

  1. Vispārīgie noteikumi
  1.1.     Regates nosaukums – „Rīgas pilsētas 2007.gada burāšanas sezonas slēgšanas sacensības”.
  1.2.     Regates rīkotāji ir: 
  1.2.1. Rīgas Domes Izglītības, Jaunatnes un Sporta departamenta Sporta pārvalde (RDSP); 1.2.2. Andrejostas j/k; 1.2.3. Latvijas Daudzkorpusu Jahtu asociācija (LDJA).
  1.3.     Regate notiek atbilstoši:
  1.3.2. ISAF burāšanas sacensību noteikumiem (2005.-2008.); 1.3.3. Regates instrukcijai; 1.3.4. ISAF speciālajiem noteikumiem jūrā. 1.3.5. Regates dalībnieki ņem vērā starptautiskos noteikumus kuģu sadursmju novēršanai jūrā.
  1.4.     Regati vada Rīcības komitejas iecelts galvenais tiesnesis un protestu komiteja.
  1.5.    Regate ir atklāta. Tajā ir aicināti un drīkst piedalīties visu jahtklubu, asociāciju un sporta klubu biedri, kas apņemas ievērot minētos noteikumus, apņemas paši atbildēt par savu un savas jahtas drošību uz ūdens.

  2.       Regates vieta un laiks
  2.1. Regate notiek Daugavā 2007. gada 22.septembrī.
  2.2. Regates dalībnieku pulcēšanās vieta ir Rīga, Eksporta ielā 1a, Andrejostas jahtkluba teritorijā. Regates kalendārs: 
            9.00 – 10.30            Reģistrācija
            11.00                      Instruktāža
            12.00                      Pirmā brauciena brīdinājuma signāls Daugavā.
            19.00                      Apbalvošana, sacensību noslēgums.
  2.3.     Informācija par distanci un sacensību vietu tiks norādīta regates instrukcijā ne vēlāk kā 11.00 22.09.2007. Andrejostas jahtkluba informācijas centrā.
  2.4.     Ziņas par meteoroloģisku vai citu neparedzētu apstākļu izraisītām regates laika vai vietas izmaiņām tiek sniegtas regates instrukcijā.

  3.      Regatē paredzētas šādas ieskaites grupas
  A – jahtas ar VAN balli lielāku par 9; B – jahtas ar VAN balli no 6,6 līdz 8,9; C – jahtas ar VAN balli mazāku par 6,5; D – jahtas ar VAN balli līdz 6,4; E – katamarāni.
  Grupas, kas apmērītas saskaņā ar VAN, var tikt apvienotas tā, lai grupā būtu vismaz 3 dalībnieki. Jahta no zemākas ieskaites grupas var startēt augstākā ieskaites grupā ar šīs grupas zemāko balli.

  4. Jahtas dalība regatē
  4.1.     Reģistrējoties iesniedz pieteikumu uz atbilstošas veidlapas.
  4.2.     Uzrāda šādus dokumentus:
  4.2.1.     jahtas reģistrācijas apliecību;
  4.2.2.     VAN apliecību;
  4.2.3.     LZS izdotu pirmās vai augstākas klases jahtu vadītāja apliecību kapteinim.
  4.3.     Regates komiteja un protestu komiteja, jebkurā brīdī no pieteikuma iesniegšanas līdz sacensību beigām ir tiesīga pārbaudīt dokumentus par jahtas atbilstību klasei, kā arī jahtas atbilstību klases un drošības uz ūdeņiem noteikumiem. Ja atklājas, ka jahta neatbilst šiem noteikumiem, tā tiek diskvalificēta un tās rezultāti šajā braucienā vai regatē kopumā tiek anulēti.

  5. Regates instrukcija
  5.1.           Informācija par distanci un sacensību vietu tiks norādīta regates instrukcijā ne vēlāk kā 10.30 22.09.2007. Andrejostas jahtkluba informācijas centrā.
  5.2.           Ziņas par meteoroloģisku vai citu neparedzētu apstākļu izraisītām regates laika vai vietas izmaiņām tiek sniegtas regates instrukcijā.
  5.3.       Regates komiteja ir tiesīga veikt izmaiņas regates instrukcijā.

  6. Regates dalībnieku atbildība
  7.1.     Katrs regates dalībnieks reizē ar pieteikumu paraksta deklarācija par to, ka regates laikā viņš:
  7.1.1.     ievēros Regates komitejas norādījumus, Burāšanas sacensību noteikumus, attiecīgās jahtu klases drošības noteikumus;
  7.1.2.     ir pilnīgi atbildīgs par savu dzīvību, veselību un jahtas drošību sacensību laikā.
  7.2.     Regates rīkotāji un regates komiteja nav atbildīgi par varbūtējām avārijām, nelaimes gadījumiem un to sekām, izņemot gadījumus, kad pierādāma viņu ļaunprātīga rīcība vai nolaidība.

  7. Punktu skaitīšanas sistēma
  Uzvarētājus nosaka pēc izlabotā laika. Laika korekciju veic, pamatojoties uz jahtas VAN balli. Korekcijas formula – „Time on Time”.

  8. Uzvarētāja noteikšana un apbalvošana
  9.1.     Uzvarētājus nosaka kopvērtējumā katrā jahtu klasē.
  9.2.     Pirmo trīs vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar RDSP diplomiem, Sony pārsteiguma balvām un papildus balvām no ...
  9.3.     Apbalvošana notiks Andrejostas jahtklubā 19.00 22.09.2007.

  9. Regates galvenais tiesnesis un protestu komiteja
  Regates galvenais tiesnesis un protestu komiteja tiek noteikti ar Regates instrukciju.

  10. Papildus informācija
  -  „Mikro” klases jahtas varēs ielaist ūdenī Jahtu centrā „Andrejosta”, iepriekš sazinoties ar ostas kapteini pa tālruni 26179850; 
  -  Regates sponsori aicina visus regates dalībniekus un līdzjutējus piedalīties sezonas slēgšanas vakara ballē Andrejostas jahtkluba telpās-alus, uzkodas, uzstāšanās, pirts, foto un video izrāde no aizvadītās vasaras regatēm. 

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit