Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Ūdens festivāls – Andrejsala 2007

  SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2. jūnijā aicināja rīdziniekus un Rīgas viesus uz kopīgiem svētkiem – ūdens festivālu Andrejsala 2007. | 3/25/2014

  Ūdens festivāls Andrejsala 2007

   Krāšņs jahtu buru burziņš Daugavā un Andrejsalas industriālās vides nepieradinātais šarms. Vienreizēja iespēja izstaigāt Andrejsalas promenādi visā tās garumā! Spirdzinošs vējš, ūdens šļaksti, māksla, mūzika, izklaide un dažādi pārsteigumi visu dienu!


  Atklāj Andrejsalu!  


  2.jūnijā rīdzinieki un Rīgas viesi tiek aicināti apmeklēt vēl nebijušu pasākumu – Ūdens festivāls Andrejsala 2007. Kā jau nosaukums liek noprast, notikumu epicentrs būs vēl pilnībā rīdzinieku neiepazītā Andrejsala, kas par godu šim notikumam būs apmeklētājiem atvērtāka nekā jebkad agrāk.

  Andrejsala daudziem vēl joprojām ir neatklātā teritorija. Un tāpēc vien ir vērts izbaudīt jaunatklājēja prieku, iepazīstot šīs paskarbās industriālās vides un ūdensmalas šarmu vēl pirms grandiozā Rema Kolhāsa laikmetīgās mākslas muzeja projekta realizācijas.

  Līdz šim apmeklētājiem pieejama bija salas dienvidu daļa, kurā mājvietu atradušas jauno mākslinieku darbnīcas, galerijas, Naivās mākslas muzejs, neordināras kafejnīcas un daudz kas cits.

  Pirmo reizi (un tikai uz vienu dienu !) apmeklētājiem tiks atklāta Andrejsalas promenāde visā tās garumā (līdz šim tā ir daļēji slēgta zona), kur varēs doties nesteidzīgās pastaigās līdz pat Andrejsalas ziemeļu gala molam. 2. jūnijā apmeklētāji pirmo reizi varēs burtiski apiet salai apkārt.

  Iespējams daudzi, kas reiz ir braukuši garām Andrejsalai ar kuģīti vai arī nolūkojušies uz to no Ķīpsalas puses, būs pamanījuši romantisku, pamestu cietoksni atgādinošo vecā elevatora ēku un tai blakus varenu jauno elevatoru, kas joprojām darbojas. Tagad šīs ēkas droši varēs apskatīt arī tuvāk, pastaigājoties pa jaunatklāto promenādi līdz pat salas ziemeļu gala molam.

  Jebkurš apmeklētājs varēs piedalīties aizraujošā Andrejsalas izpētes un intriģējošu pārbaudījumu spēlē Dārgumu meklētāji.

  Jau plkst. 12.00 sāksies jahtu regate un citas sacensības. Tik blīvā koncentrācijā daudzkrāsainu buru „burziņu” Daugavā negadās bieži redzēt!

  Savas iespējas demonstrēs VUGD - iespējams, redzēsim gaisā uzšaujamies arī kādu varenu ūdens strūklu.

  Interesentiem būs iespēja apskatīt arī krastā dažādas buru un motorjahtas – no vienkāršiem līdz pat ekskluzīviem modeļiem, motorlaivas, kuterus un pat Jūras spēku kuģi. Bet tie, kas pieteiksies pirmie, varēs arī izbraukt slaidu loku Daugavā ar kāroto jahtu.

  Tā dēvētajā VIP zonā Andrejsalas ziemeļu galā – luksusa mortorjahtas un Dāvida vadītā modes skate, kurā tiks prezentēti apģērbi no augstas klases brenda Muphys&Nye jaunākajām kolekcijām, kas tiek ražotas speciāli burātājiem un tiem, kas dodas ceļojumos ar jahtu.

  Notiks, kuteru parāde, kā arī daivinga, kaitinga un citu ūdens sporta veidu izstāde.

  Jauno mākslinieku izstādes, performances, chillout mūzika, Nila Īles temperamentīgās bungu spēles un vēl citi pārsteigumi līdz pat pusnaktij.

  Jaunākie festivāla apmeklētāji varēs iemūžināt savas fantāzijas par jūras dārgumu tēmu turpat uz asfalta un labākie saņems atraktīvas balvas.
  Pieaugušajiem mākslas cienītājiem būs pieejamas vairākas mākslas izstādes, tai skaitā arī leģendārā aerofotogrāfa Jāņa Vītiņa iemūžinātie Daugavas skati.

  Cerams, zvejniekiem būs trāpījies varens loms, kas gardu žāvējumu veidā nonāks Andrejsalā un festivāla viesu vēderos.

  Pasākumu vadīs un viesu labsajūtu rūpēsies divi omulīgi vīri UFO un  Kaševskis.

  Vakara programmā paredzēta regates uzvarētāju apbalvošana un krāšņs koncerts, kurā piedalīsies popularitāti iekarojušie Astro’n’out,  kā arī publikas mīlulis Intars Busulis, kurš šoreiz uzstāsies ar rock’n’roll virtuoziem  grupu Keksi leģendārā basista Muroveja vadībā.

  Tie, kas kaut reizi ir pabijuši šīs grupas koncertā, noteikti zina, cik neiespējami ir turēties pretī kārdinājumam laisties trakulīgās dejās. Tās, cerams, turpināsies līdz pat grandiozajam ugunsrijēju šovam Nila Īles tempermentīgās bungu spēles pavadījumā un uguņošanai vakara noslēgumā ap pusnakti.

  Ūdens svētki ir centiens atdzīvināt Daugavu un kaut vai nelielu tās krasta daļu kā brīnišķīgu aktīvās un pasīvās atpūtas vidi, kas nepelnīti aizmirsta pēdējos gadu desmitos. 
   

  ... Par ANDREJSALU ...
  http://www.andrejsala.lv/ -> Notikumu kalendārs -> Jūnijs 2007
  http://www.a4d.lv/ -> (meklēt) Andrejsala
  http://www.a4d.lv/temas/83/ -> A4D/TĒMAS/ANDREJSALA
  www.jau.lv

  http://www.arvidsbaranovs.com/projects/andrejsala.html
  http://www.freeportofriga.lv/rus/foto.asp

  Andrejsalas karte

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit