Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Fjodors Koņuhovs ar airiem pāri Klusajam okeānam.

  2012.gada 12.decembrī, savā dzimšanas dienā, Fjodors Koņuhovs oficiāli prezentēja savu jauno projektu – ar airu laivu pāri Klusajam okeānam. Viņš plāno šķērsot okeānu maršrutā kontinents – kontinents non-stop režīmā, neieejot ostās un bez pavadītājiem. | 5/5/2014

  2012.gada decembrī vizītē Anglijā tika galīgi apstiprināts 9-metrīgās airu laivas dizains (laivas darba nosaukums k9). Tika pieņemts lēmums būvēt laivu Anglijas austrumu piekrastē.
  Ar dizaina izstrādi nodarbojās Filips Morisons, kurš arī bija projektējis 7-metrīgo airu laivu „URALAZ” Fjodoram Koņuhovam, ar kuru tas šķērsoja Atlantijas okeānu 46 dienās, uzstādot pasaules rekordu. Projekts izrādījās ļoti veiksmīgs un pēc „URALAZ” parauga tika izgatavotas 20 okeāna laivas.
  Pēdējos 10 gados okeāna airu laivu projektos ir daudzkas mainījies, bet kas attiecās uz dizainu un laivas kopējo formu Fjodors Koņuhovs nolēma pieturēties pie klasiskā dizaina.
  Jaunās laivas korpusa garums ir 9m platums 1.6m, 5 ūdens necaurlaidīgas starpsienas, divu veidu stūres iekārtas (stacionārā un avārijas), pietiekami lielas tilpnes produktu un iekārtu glabāšanai. Neskatoties uz to laivas svars ir mazāks kā „URALAZ” laivai, jo laivas korpuss būvēts no oglekļa. Jaunā laiva „Turgojak” būvēta no izturīgas oglekļa šķiedras ar formēšanas metodi.
  Poliestera moldings tika izgriezts ar CNC mašīnas palīdzību, pēc tam pārgriezts uz pusēm pa ass līniju. Korpuss zem borta līnijas veidots no 12 mm bieza karbona sendviča. Korpusa priekšējā daļa pastiprināta ar kevlāru papildus izturībai, piemēram pie sadursmes vai kontakta ar zemi, vai koraļļu rifiem.
  Abu kajīšu būvei izmantots 8mm sendvičs, arī oglekļa, abas korpusa daļas pārklātas ar epoksīda sveķiem.
  Struktūra korpusa iekšpusē izbūvētas no pēc formas izgrieztiem oglekļa sedvičiem – paneļiem iekšējām starpsienām. Lielākā starpsienu daļa un iekšējās struktūras tika uzstādītas pirms abas korpusa daļas tika salīmētas kopā, kas padara savienojuma līniju vienādi izturīgu visā laivas daļā.
  Laivas būves menedžeris ir Čarlijs Pičers. Jāatzīmē, ka pats Čārlijs divas reizes šķērsojis Atlantijas okeānu vienatnē airu laivā – vienreiz 52 dienās, otrreiz 35 dienās, finišējot Antigua, uzstādot jaunu pasaules rekordu vieniniekiem. Sīkāk šeit.
  Projekta menedžeris ir cits slavens okeāna airētājs un airēšanas sacensību pāri okeānam organizators – Saimons Chalks. Šī angļa kontā ir sešas Atlantijas okeāna šķērsošanas un divas Indijas okeāna šķērsošanas ar airu laivām. Sīkāk šeit.
  Fjodors Koņuhovs saka: „Tik apjomīga projekta īstenošana, kā Klusā okeāna šķērsošana, ir superuzdevums un tam nepieciešami visaugstākā līmeņa profesionāļi. Ja salīdzina ar Atlantiju – šeit maršruts ir 3000 jūdžu, ko ir iespējams veikt vienas sezonas laikā. Klusais okeāns posmā Čīle - Austrālijas austrumu piekraste ir 9000 jūras jūdzes. Mēs orientējamies uz 180-200 dienām okeānā, un, saprotams, ka vienā sezonā es neiekļaušos. Stars ir plānots vasarā (decembrī dienvidu puslodē), bet finišēt vēlu rudenī. No vētrām, tuvojoties Austrālijai, man neizbēgt. Laivai jāiztur kolosālas slodzes, un man būs vajadzīgas visjaunākās tehnoloģijas, tādēļ esmu uzaicinājis projektā vadošos pasaules okeāna airētājus, pie kam viņi abi ir arī laivu būvētāji, kas būvējuši laivas saviem okeāna maratoniem. Man arī ir svarīga Saimona kā okeāna sacīkšu organizatora pieredze, loģistika Anglija-Čīle-Austrālija ir diezgan sarežģīta.”
  Ekspedīcijas starts: Pirmo reizi Fjodors Koņuhovs startēja 2013.gada 14.decembrī no Čīles pilsētas Con Con, bet dēļ borta akumulatoru bojājumiem bija spiests atgriezties. Otrreiz startēja 22.decembrī. Aprēķinātais laiks distancē ir 180-200 dienas. Finiša rajons – Austrālijas austrumu piekraste, orientējoši Brisbena.
  Gatavojoties projektam Fjodors Koņuhovs izmantoja informāciju par Klusā okeāna non-stop šķērsošanu ar airiem no austrumiem uz rietumiem lapā http://www.oceanrowing.com/

  Maršruta karte redzama šeit.
  Smalkāka maršruta karte šeit.

  Izvilkumi no satelīttelefona sarunām ar Fjodoru Koņuhovu:
      Diena 131, 1200 jūdzes līdz Brisbenai:
      „Klusajā okeāna rīts, saule vēl nav uzlēkusi, izmantoju nelielu lukturīti kajītes apgaismošanai. Skatoties uz laivas kustības trajektoriju Jūs saprotat, ka prognoze nav piepildījusies. Gaidītā dienvidaustrumu vēja vietā laiva nokļuva dienvidrietumu (pretvēja) vēja varā. Mani atkal atmeta uz ziemeļiem. Tā ir lokālā sistēma, burtiski trīs mākonīši, bet man nepaveicās nonākt tai ceļā. 30 jūdzes no manis ir ceļavējš uz austrumiem, bet es pusi diennakts virzos finišam pretējā virzienā. Garastāvoklis tāds pats kā laiks ārā, bet jāpiespiež sevi strādāt, kaut arī to darīt pēc 14 tūkstošiem kilometru kļūst arvien grūtāk un grūtāk. Šobrīd ir ļoti grūts laiks, nogurums, bet finiša perspektīvas ļoti nenoteiktas. Jāatrod motivācija, lai turpinātu darbu. Līdz Brisbenai 1200 jūdzes, bet tas ir pa taisno, cik faktiski nāksies noiet, dievam vien zināms.”

   

  Diena 125, pagrieziens par 360 grādiem.
      „21.aprīlis, agrs rīts Klusajā okeānā. Naktī negulēju ne minūti. Lietus, pretvējš, vilnis pretī. Vējš it kā ņirgājas par mani. Pūta no visneizdevīgākā leņķa: rietumi – dienvidrietumi. Es centos sekot vējam un piestūrēt, tāpēc apmest riņķi uz vietas. Nepierasti ir šķērsot savu kursu, t.i. šķērsot punktu, kur biju diennakti atpakaļ.
  Naktī pārsūknēju balastu no viena borta. Balasta sistēma man ir primitīva. Ūdens necaurlaidīgās lūkās uz klāja, kas bija paredzētas iekārtu glabāšanai, ar plastikāta kausu vai spaini es saleju ūdeni, bet sūknēju ārā ar rokas pumpi.

  Okeāns kārtējo reizi parāda, ka šeit neko nevar paredzēt. Burtiski šajās dienās apspriedu ar draugiem orientējošos tuvošanās datumus Austrālijai, bet šodiena sajauca visas kārtis. Tā man ir zīme. Es visu laiku domāju un tas mani satrauc: kāpēc angļu airētājs Džims Hedkers no 180-ā grāda līdz Austrālijas krastam gāja 70 dienas. Tagad es sāku saprast, ja viņam bija tādi paši vēji un iepriekšējā dizaina laiva, kas ir daudz smagāka, tad šis kustības temps ir izskaidrojams.”

   

  avots

   

   

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit