Sadzīves tehnika

Blog

Laimonim Milleram - 100
Šogad aprit simtā vasara, kopš dzimis Laimonis Millers (15.07.1914 – 10.10.2009) – viens no ievērojamākajiem burāšanas sporta veicinātājiem mūsu valstī. | 7/13/2014

    «Burātājs Laimonis ... Lasīt vairāk

Beneteau iegādājās jaunu patentu "Wing Sail Rig"
Beneteau ir apņēmies padziļināti pētīt jaunās paaudzes buras jauniem kruīza jahtu modeļiem | 5/15/2014

          Tie, ... Lasīt vairāk

Dienas rutīna birojā
Nenoturējos pārpublicēt šo video. | 5/9/2014

Lai katram tāda rutīna birojā :) !  

More Entries
Categories
  Arhīvi

   

  Bernards Stams nav atmetis cerību par Vendée Globe

  Bernarda Stama stāsts saistībā ar Vendée Globe ir garš un juceklīgs. Viņš ne reizi nav finišējis pēc 3 mēģinājumiem. Kad viņa 60 pēdu Cheminees Poujoulat pārlūza pagājušajā ziemā pie Brestas, likās, ka viņa sacīkšu projektiem pielikts punkts. Bet tomēr šis šķērslis netraucē viņam domāt par piedalīšanos 2016-2017.gada Vendée Globe. | 4/23/2014

  Apsekojot Cheminees Poujoulat vraku, Bernards Stams vēl nenāk klajā ar galīgo secinājumu, bet ir skaidrs, ka problēma ir ar pamatkompozitmateriālu. Ir notikusi strauja korozija. Pirms pamest Brazīliju pārdzīšanas braucienā uz Transat Jacques Vabre laiva tika rūpīgi apsekota, izmantojot ultraskaņas analīzes metodi, un viss bija kārtībā. Ir pamats domāt, ka problēma radās posmā no pārdzīšanas sākuma līdz negadījumam. Šobrīd speciālisti mēģina saprast kā un kāpēc tāda strauja korozija varēja rasties.
  Tas nav pieņemami, ka laiva tā vienkārši pārlūzt. Jau tas, ka negadījums notika, ir skumjš fakts, labi vēl, ka 150 jūdzes no krasta, bet iedomājaties, ja tas būtu noticis kaut kur Dienvidu ledus okeānā. Šim negadījumam vajadzētu kalpot kā pieredzei, lai tas neatkārtotos, jo IMOCA 60 pēdu laivas ir projektētas daudz sarežģītākiem laika apstākļiem un smagākām jūrām.
  Neskatoties ne uz ko, Bernards Stams plāno piedalīties Vendée Globe 2016-1207 un šobrīd smagi strādā, lai tur nokļūtu. Šobrīd viņš ir aizņemts, izskatot dažādas finansējuma iespējas.
  Pat pēc trīs iepriekšējiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem (2000-2001 izstājās pēc 3 sacīkšu dienām, 2008-2009 uzskrēja klintīm, 2012-2013 diskvalificēts) Bernards Stams nezaudē cerības. Viņš uzskata, ka iespējams, ja viņš dažkārt tik ļoti neriskētu, viņam būtu lielākas iespējas, bet tas esot viņa temperaments un viņam būs grūti to pārvarēt. Viņš ir gatavs atgriezties tikai pie nosacījuma, ka izdosies izveidot konkurētspējīgu projektu, kas ļautu viņam ierindoties sacensību dalībnieku saraksta augšdaļā.
  Un tas nebūt nenozīmē būvēt jaunu laivu. Bernards Stams pieļauj iespēju nopirkt kādu no laivām, kas ir pārdošanā. Katram risinājumam ir savas priekšrocības un trūkumi. Būvēt pavisam jaunu laivu, protams, liekas ideāls risinājums, bet nopērkot labu lietotu laivu iespējams ietaupīt laiku un naudu.


  Laikā, kad lielākā daļa planētas iedzīvotāju iesaiņo Ziemassvētku dāvanas, kaut kur Atlantijas okeānā 150-180 jūdzes no Brestas (Francija) 45 mezglu vējā pārlūzt Bernarda Stama vadītā Open 60 laiva Cheminees Poujoulat. Laivas apkalpe tiek izglābta.

  REKLĀMA

  „Vētra bija vienmērīga, viļņi pareizi, viss tika kontrolēts, apkalpe bija gatava tikt ar visu galā. Ar ceturto rēvi laiva sērfoja ar 12-13 mezgliem. Mēs pie galda strādājām ar karti, kad pēc viļņa trieciena izdzirdējām brakšķi un laiva bija sadalīta divās daļās. Demiens uzreiz devās ārā uz klāja, jo domāja, ka ir nogāzies masts, bet ieraudzīja, ka laiva ir sadalījusies divās daļās. Priekšgals bija 45 grādu leņķī pret laivas asi. Es nekavējoties slēdzu ūdens necaurlaidīgo starpsienu, brīdi vēlāk mēs iedarbinājām EPIRB, jo mums bija jāpamet laiva.” stāsta Bernards Stams.

  Brīnumainā kārtā viņiem izdevās aizpeldēt līdz 198 m lielam tirdzniecības kuģim, kas viņus izglāba, jo abas laivas daļas drīz vien pazuda okeāna tumšajos ūdeņos. Pēc vairākiem Francijas un Lielbritānijas neveiksmīgiem glābšanas mēģinājumiem, Falmoutas glābšanas dienests uz notikuma vietu novirzīja Norvēģijas kravas kuģi Star Isfjord.

  ad coment  PARTNERI:
   

    

   

    

  Refrigerants 

  Kontaktinformācija:

  baltsails@gmail.com

  t. +371 26731268

   

  Iepriekšēja lapas versija pagaidām piejama šeit